Home » EnviKlub

EnviKlub

IČO: 02506807 DIČ: 02506807
L 26624 vedená u Městského soudu v Praze
Sídlo: Plzeňská 3102, 272 01 Kladno – Kročehlavy

Stanovy EnviKlubu HURÁ VEN, z. s.

výroční zpráva 2017
výroční zpráva 2016
Výroční zpráva 2015

Výroční zpráva 2014

Napsali o nás

EnviKlub Hurá ven vznikl jako občanské sdružení v prosinci roku 2013. Tvoří ho pět žen, usilujících především o to, aby v Hostivici vznikl lesní dětský klub inspirovaný lesní mateřskou školkou. Další náplní EnviKlubu by mělo být environmentální vzdělávání širší veřejnosti a to zejména díky celoroční nabídce doplňkových zájmových kroužků pro veřejnost.

EnviKlub vznikal od června roku 2013. Popudem pro jeho vznik byly myšlenky na to, jakou školku by měl asi tak navštěvovat můj v tu dobu 1,5 letý synek Ondřej. Tehdy mě velmi zaujala myšlenka lesních mateřských školek, kdy jsou děti většinu dne venku a do zázemí chodí pouze načerpat nové síly.

Díky Martině Machúnové a její solné jeskyni jsem se seznámila s Jitkou Buriankovou. Ta byla pro věc nadšená podobně jako já.  Spolu jsme oslovily Radu města Hostivice s dotazem, zda by bylo možné v jejím inventáři nalézt vhodný pozemek, který bychom si mohly pro náš záměr pronajmout.

Osazenstvo rady města k nám bylo velmi vstřícné a přátelské a na sjednané schůzce nám nabídli pozemek pod hrází Litovického rybníka. Bylo nám ale sděleno, že je potřeba jednat s právnickou osobou a že další schůzky proběhnou, až se jako právnická osoba ustanovíme.

Nastal čas prázdnin… pro mě to byl čas hledání človíčka do party a přemýšlení o projektu,  čas výletů a odpočinku a také čas změn…  Po prázdninách jsem se dozvěděla, že Jitčina rodinná situace jí už nedovoluje věnovat se ještě lesní školce, a tak mé hledání kolegů do spolku začalo nanovo. Během prázdnin jsem díky inzerátu posbírala do deseti kontaktů ochotných učit nebo jinak pomoci v lesní školce.  Oslovila jsem je s tím, že jsem se snažila dokonale vylíčit situaci… Při zpětném hodnocení si uvědomuji, že má zpráva byla asi hodně odrazující a určitě odrážela mé zklamání, z toho že se zatím nepodařilo sdružení založit. Ale jedna odpověď mi přišla a byla kladná. To byla odpověď od první zakládající členky sdružení Kačenky.

S Evkou Řezníčkovou jsem se domluvila, že do toho půjde s námi na hřišti, kde si hrál Ondra s Otíkem. To bylo asi na konci září…. Jupííí tři zakládající členky sdružení jsou na světě. Můžeme přejít k fázi úřední…

V říjnu jsme připravovaly stanovy sdružení k odeslání na ministerstvo vnitra. Stanovy jsme nakonec přepisovaly ještě podle nového občanského zákoníku, takže se jejich tvorba ještě trošku prodloužila. Tehdy jsme vymýšlely i název občanského sdružení a trochu menší potíže jsme měly s nalezením sídla. To byly důvody, proč nám ministerstvo vnitra stanovy vrátilo k opravě.  V polovině listopadu jsme dopis na ministerstvo posílaly znovu a těšily se že odpověď přijde obratem podobně jako poprvé, ale dopis s potvrzenými stanovami zpět nešel a nešel.

Ještě v říjnu se k nám připojila Páťa Jägerová, naše první setkání proběhlo v cukrárně na Husově náměstí. Páťa působí velmi mile a energicky a rozhovor s ní nás s Kačkou naplnil dobrým pocitem. Páťa bude mít na starosti pedagogickou koncepci lesního klubu.

Na chvilku jsme si myslely, že se připojí i Martina Bartl, což by bylo skvělé, ale její vytíženost jí to nakonec nedovolila.

Poslední členkou našeho sdružení je Zdeňka Kováříková, přivedla ji k nám Katka. Zdeničku baví mluvit s veřejností a proto bude mít na starosti prezentaci našeho sdružení.

Na konci roku jsem pravidelně  sledovala stránky ministerstva vnitra, jestli už je tam ten náš EnviKlub zapsaný. Dočkala jsem se 1.1.2014 🙂 to byl krásný Nový rok. Na mé jásavé zprávy mi přišly jásavé odpovědi…

a tak bylo naše sdružení založeno… zazvonil zvonec a…… pohádky je začátek

Barbora Kompanová