Home » EnviKlub » Lidé

Lidé

Mgr. Barbora Kompanová — koordinátorka, členka výkonné rady

IMG_0206

Finance, provozní záležitosti, údržba zázemí, komunikace s rodiči

Narodila jsem se v Českých Budějovicích, kde jsem žila do mých 20 let. V dětství jsem chodila do skautského a poté do zálesáckého oddílu, kde jsem se učila žít v přírodě. Studentská léta jsem trávila v Brně na lékařské fakultě MU kde jsem získala titul Mgr. v oboru optik, optometrista.

Nyní žiji s rodinou v Hostivici, kde trávím většinu času rodičovské dovolené se synkem (nar leden 2012)

. On je tím, kdo mě dovedl k myšlence založit lesní mateřskou školku v Hostivici. Je velice šikovný a zvídavý. Chtěla jsem, aby měl možnost užít si svobodné a krásné dětství a to se mi díky LMŠ, pevně věřím, splní.

S dětmi v Lesní školce bych ráda do hloubky prozkoumala zákony permakulturního pěstování plodin a zda a jak fungují přírodní  zahrady.

 

Kristýna Henebergová — lektorka, členka výkonné rady

Pocházím z malého městečka Nechanice s přírodou na dosah ruky. Ve vesnici o něco dále vyrůstám se skauty naučila jsem se různým principům, které se snažím aplikovat dále. Věřím, že pozitivní přístup je základem každé činnosti. Studuji biologii a ekologii a zajímám se o to, jak ukázat přírodu dětem zblízka. Připravuji výukové programy v přírodě. Ve volném čase se věnuji žonglování a  žonglérským workshopům pro děti se skupinou Ascarya, pracujeme tak na zlepšování orientace v prostoru nebo například na rozvíjení spolupráce mezi mozkovými hemisférami.
Po přestěhování do Prahy mi začala příroda velmi chybět a začala jsem hledat místo, kde mohu dál pokračovat v práci s dětmi v přírodě. Našla jsem tuto školku a cítím se zde spokojeně.

 

 

Monika Parobková — lektorka, členka výkonné rady

Mým rodným městečkem je Rakovník, ze kterého jsem se později vydala do Berouna vystudovat Střední pedagogickou školu – již tam jsem byla rozhodnuta trávit svůj čas s dětmi. V tu dobu jsem také jezdívala na letní tábory, díky kterým ve mně začala růst velká láska k přírodě. Dnes vnímám přírodu jako neoddělitelnou součást svého života a těší mě sdílet tuto radost s dětmi. Lesní školka propojuje hodnoty, které jsou mi velmi blízké a dává mi smysl je předávat dál. Některými z nich jsou: úcta a respekt k sobě, k druhým i k přírodě, upřímnost, nebát se projevit svůj názor ani city, a další, které pomáhají naplnit můj cíl. A tím je vytvořit dítěti takové prostředí, kde se cítí být samo sebou a umožňuje mu být šťastným a spokojeným člověkem – teď i v budoucnu.

 

 

 

 

 

Zdeňka Kováříková — členka výkonné rady

20151012_165044 copykomunikace, propagace

Mě k lesní mateřské škole dovedlo studium i zaměstnání. Vystudovala jsem sociální ekologii a předtím žurnalistiku vPraze a spolupracovala s několika neziskovými organizacemi. V jedné jsem měla možnost podílet se na přípravě terénních ekologických výukových programů Za Naturou na túru a seznámila jsem se  tam i s lesními školkami, které v sobě spojují několik úžasných věcí – pobyt v přírodě, tvořivost a prostor pro dětskou spontánnost. Což je něco, co jsem dostala v dětství já, a čerpám z toho dodnes.

 

 

Mgr. Kateřina Röschová — členka spolku
  Katka

Jsem z okraje Středních Brd a k přírodě mám blízko. Vystudovala jsem obory Péče o životní prostředí v Českých Budějovicích a Sociální a kulturní ekologie v Praze.

V současnosti jsem koordinátorkou a lektorkou ekologických výukových programů v Ekocentru Koniklec, podílím se na psaní posudků vlivu na životní prostředí a funguji jako vedoucí dětského oddílu na Praze 1.

 

 

Ing. Eva Řezníčková — členka spolku

Pocházím z malé obce v okrese Sokolov, kde jsem vyrůstala obklopena lesy a rybníky. Když jsem se rohodovala, kde bydlet, byla Hostivice přijatelným kompromisem mezi městem a místem mého dětství. V Praze jsem studovala krajinné inženýrství na ČZU a po studiu jsem získala cennou praxi v architektonicko – urbanistickém ateliéru Ing. arch. Pavla Kroláka, se kterým stále spolupracuji v rámci územních a krajinných plánů.

V současné době mám dvouletého syna. Ve volném čase s rodinou chalupaříme, cestujeme a pobýváme v přírodě.

V rámci EnviKlubu jsem především garantem pro vedlejší činnost v oblasti krajinného inženýrství.

 

Kristína Karcelyová — lektorka, na mateřské dovolené
Pochádzam z krásneho mestečka Košice. Po vyštudovaní strednej školy v odbore sociálno-výchovný pracovník som
sa rozhodla v štúdiu pokračovať na Pedagogickej fakulte v Bratislave v nádherne kreatívnom odbore Liečebná pedagogika, ktorá mi veľa dala hlavne po praktickej stránke.
Milujem prírodu, literatúru, pohyb a maľovanie. Život ma fascinuje jeho farbami, vôňami, zvukmi – krásou, ktorá je mnohokrát i tak málo viditeľná.
Dôvodom prečo som chcela okúsiť prácu v lesnej skôlke je jednak vzťah k deťom a taktiež vzťah k prírode. Hľadala
som priestor, kde môžem zúžiztkovať všetky poznatky a hlavne sa dalej rozvíjať. Avšak rozvíjať nie len seba ale i deti, pretože v tomto veku je to pre nich tak prirozdené, učiť sa, poznávať, rásť…a kde inde ak nie v prírode, ktorá je tak mocnou Učiteľkou 🙂