Home » Aktuality » Jak trávíme zimu a jaké akce chystáme

Jak trávíme zimu a jaké akce chystáme

 

 

Listopad se v lesním klubu HURÁ VEN nesl v duchu Svatomartinské slavnosti. Dílna na výrobu lampionů se vydařila a následující týden zde vyrobené lampionky dělaly parádu v průvodu. Pečlivě jsme vyráběli výrobky na adventní jarmark, ke kterému jsme se připojili i s dílničkou výroby svícnů. Během běžných školkových dnů se seznamujeme s životem zvířat, která se chystají touto dobou ke spánku.

 

Nejen v zimních měsících si užíváme právě takové počasí, jaké přijde. Oblíbenou zábavou, když mrzne, je vytváření ledových obrazů. Nasbíráme přírodniny, které naaranžujeme do průhledné nádoby, zalijeme vodou a necháme přes noc zmrznout. Někdy se nám podaří mít výtvory hotové dokonce i přes den. Když je sníh, tak bobujeme a bobujeme. Po takovém výdeji energie jdeme do vyhřáté jurty a vyrábíme nejrůznější vánoční dekorace. Děti si je moc rády berou domů a zdobí jimi své pokojíčky. Pravidelně kontrolujeme krmítko pro ptáky, aby k nám dále rádi létali a měli přes zimu co do zobáčku. Vyrážíme také za kulturou. Tuto zimu budeme navštěvovat solnou jeskyni, pozveme do naší školky divadlo a je v jednání, zda budeme pokračovat v návštěvách lezecké stěny v  Ruzyni.

 

Poděkování

 

Rok 2019 se nám chýlí ke konci a celý náš tým tímto děkuje všem rodičům a dětem z Lesního dětského klubu HURÁ VEN. Vážíme si Vaší přízně a také důvěry, se kterou nám své děti svěřujete. Také děkujeme všem rodičům a účastníkům příměstských táborů. Bylo nám ctí a zároveň potěšením tvořit zábavné, ale i poučné programy na letní měsíce. 

Akce, které letos EnviKlub pořádal, podpořili finančně i materiálně tyto organizace: Město Hostivice, Garden Park, Dorty od Rozárky, Evžen Zelenka, rodiče dětí z HURÁ VEN a mnoho dalších příznivců. Velmi děkujeme. Společnými silami jsme zvládli zrealizovat Hromničkovou dílnu, Velikonoční dílnu, Vynášení Morany, Festival ke dni Matek, Lampionovou dílnu a adventní dílnu.

 

Co se nám letos povedlo

 

Ohlédneme-li se za tím, v čem jsme letos pokročili, lze vyjmenovat hned několik věcí, ze kterých máme velkou radost. Např. Závod kočárků, které se konaly minulých letech, jsme letos rozšířili na Festival Dne Matek. Přibyla tím možnost zkusit si nošení dětí v šátcích, zábava s cirkusovými pomůckami, či velmi vydařený hudební workshop s divadlem pro děti. V létě jsme pak uspořádali 5 příměstských táborů a 3 další zajištěné lektory z Chameleon Art, čímž vznikla nabídka anglických táborů s rodilým mluvčím. Následně jsme dostali velmi pozitivní zpětné vazby od rodičů zúčastněných dětí. Také nás těší kompletní obsazení kapacity dětského klubu HURÁ VEN. Ještě před prázdninami jsme založili komunitní měnu Lupen, o které jste se mohli dočíst v prázdninovém čísle Hostivického měsíčníku.

 

Kam směřujeme?

 

V naší činnosti nezahálíme a již před sebou máme další plány a vize. Jedním z nich je vylepšení našeho zázemí, neb ještě nemá konečnou podobu. Aktuálně potřebujeme zateplit jurtu, aby lépe izolovala jak v zimě, tak v létě. Také promýšlíme, kam a za jakých podmínek umístit podlážku nebo zahradní altánek. Díky pokrokům během postupného vylepšování lesního klubu usilujeme o certifikaci od Asociace lesních mateřských škol. Podaří-li se nám splnit jejich standardy kvality, dostaneme potvrzení o kvalitě našich služeb a vy si budete moci být ještě jistější, že Vaše děti jsou ve správných rukách. Dalším cílem na příští rok je uspořádat již tradiční akce pro veřejnost a vytvářet tím prostor pro setkávání lidí. 

 

A jaké akce tedy plánujeme?

 

V neděli 2. 2. 2020 v čase od 13:00 do 16:00 h. pro Vás chystáme Hromničkovou dílnu. Budete si moct vyrobit svíčku ze včelího vosku.

V březnu chystáme Vynášení Morany, jakožto rozloučení se se zimou. Přesný termín bude upřesněn.

Dne 10. 5. 2020 proběhne Festival ke dni matek.

V období před Velikonocemi se na Vás budeme těšit s Velikonoční dílničkou.

V létě pak budou opět příměstské tábory, jejichž nabídka bude spuštěna během února, či března.

A zápis do docházky LDK HURÁ VEN pro rok 2020/2021 bude otevřen v květnu 2020. Máte-li zájem o zaslání konkrétních informací, vyplňte dotazník na našich stránkách.

 

Comments are closed.