Home » Aktuality » Jarní úklid 12. 4. 2014

Jarní úklid 12. 4. 2014

Spolu s ČSOP Hostivice a MOP Kajky jsme 12.4.2014 uklízeli místo Nad Jenečkem v Hostivici. Pro děti jsme nachystali slackline a houpací síť obě atrakce měly velký úspěch. Zkoušeli je jak malí tak velcí. Děti si pak mohly odpočinout u zdobení papírových vajíček a tvoření klaunských čepic.

Počasí vyšlo nádherně a tak šel sběr odpadků rychle od ruky.  Oblast Jenečku je, ale jedna velká zasypaná skládka a tak jsme sbírali hlavně čerstvě odhozené a velmi viditelné věci.  Zajímavým nálezem pak byla zkamenělina mušle. Ani jsme se nenadáli a už se nachýlil čas k poledni. To jsme strávili v prostoru bývalé střelnice čerpáním nových sil a  opékáním buřtíků. Všem moc chutnaly.

Po příjemném občerstvení jsme se  vrhli na sázení lípy v ulici Za Mlýnem u mostku do ulice Novotného. Do této činnosti se zapojily i děti, pomáhaly kopat jámu a  zasypávat kořeny, ale nejvíce si užily zalévání.

Poděkování:

Rádi bychom poděkovali panu místostarostovi Kučerovi, který jako zástupce ČSOP Hostivice celou akci zaštítil a zajistil materiál pro sběr odpadků a buřtíkové a čajové občerstvení.  O sazenici lípy se postaral pan Zelenka, který nám také věnoval soubor cenných rad, jak postupovat při sázení. Martině Machúnové ze Solné jeskyně děkujeme za zajištění tvořivé dílny. Velký dík pak patří všem zúčastněným, kteří přidali ruku k dílu 🙂

Comments are closed.