Home » Náš tým – EnviKlub HURÁ VEN

Náš tým – EnviKlub HURÁ VEN

.

Barbora Kompanová

zakladatelka, členka výkonné rady

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_02065.jpg.

Narodila jsem se v Českých Budějovicích, kde jsem žila do svých 20 let. V dětství jsem chodila do skautského, a poté do zálesáckého oddílu, kde jsem se učila žít v přírodě. Studentská léta jsem trávila v Brně na lékařské fakultě, kde jsem získala titul Mgr. v oboru optik, optometrista.

Nyní žiji s rodinou v Hostivici, kde trávím většinu času na rodičovské dovolené se synkem Ondrou (nar. leden 2012), Vítkem (září 2015) a dcerou Šárkou (únor 2019).

Ondra je tím, kdo mě dovedl k myšlence založit lesní dětský klub v Hostivici. Je velice šikovný a zvídavý. Chtěla jsem, aby měl možnost užít si svobodné a krásné dětství. A to se mi, díky LDK, pevně věřím, splnilo.

S dětmi v LDK bych ráda do hloubky prozkoumala zákony permakulturního pěstování plodin a zda a jak fungují přírodní  zahrady.

.

Miriam Preková

Průvodkyně

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Miriam-Preková-1-756x1024.jpg.

Narodila jsem se v západních Čechách do zemědělské rodiny a zde jsem strávila i své dětství. S mojí mladší sestrou jsme trávily většinu času venku při různých hrách, jízdou na kole nebo na koni.  

Po ukončení Střední zemědělské školy jsem se rozhodla pro Vyšší sociálně pedagogickou a teologickou školu. Při studiu na této škole jsem absolvovala praxi v mnoha zařízeních (MŠ, DD, Diagnostický ústav, Jedličkův ústav, Psychiatrická léčebna, Asistenční služba u vozíčkářů). Po narození dcery Kristýny se moje situace a priority změnily a školu jsem již nedokončila. Za pět let po dceři se mi narodil syn Tadeáš Jan.

Při přestavbě našeho starého domu jsem se naučila, jak fungovat v provizorních podmínkách i mnoho mužských prací. 

Když syn trochu odrostl, navrátila jsem se k rodinným kořenům a nastoupila na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze – Suchdol. Zde jsem vystudovala obor Rostlinná produkce. 

Mám ráda přírodu, zvláště pobyt v lese. Zajímám se blíže o vliv přírody na vývoj dětí, její vliv na psychické a fyzické zdraví člověka. Ráda trávím čas venku při různých druzích sportu. Baví mne ruční práce (korálkování, plstění, pájení, floristika). 

Práce v LDK je pro mě spojením všech mých zájmů i dovedností. Jsem ráda, že mohu trávit čas s dětmi na čerstvém vzduchu a zároveň zase vidět některé věci dětskýma očima. Líbí se mi zde, že se děti mohou svobodně rozvíjet vlastním tempem v souladu s přírodou.

Pokud nejsem v LDK, dělám další ze svých oblíbených činností, a to je učení floristiky a technik vázání u studentů zahradnického oboru. 

.

Kateřina Votavová

Průvodkyně

Vystudovala jsem Sociální pedagogiku na Pedagogické fakultě Jihočeské Univerzity a Sociální a charitativní činnost na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Mnoho let jsem se jako sociální pracovnice věnovala problematice dětí v náročných životních situacích. V rámci dalšího vzdělávání se zaměřuji na zážitkovou pedagogiku a vzdělávání venku dle přírodních cyklů. Mou zálibou je tvoření a experimentování s přírodními materiály, které se snažím co nejvíce při práci s dětmi uplatňovat. Ráda dětem přibližuji rytmus roku i literaturou. V přírodě jsem zpočátku hledala relaxaci. Postupem času a s příchodem mých dětí jsem poznala, jaké příležitosti nám poskytuje.

Již několik let spolupracuji s dětskou skupinou Zahrátka, kde organizuji příměstské tábory pro nejmenší. Působila jsem také v lesní školce a domškolácké skupině.

Velmi důležitý jsou pro mě individuální přístup, respektující komunikace, otevřená náruč a partnerství dítěte, rodiče a průvodce.

.

Tereza Blechová

Průvodkyně

Narodila jsem se v Praze, kde trávím většinu svého života. Již od útlého věku mě to táhlo k přírodě a ke zvířatům, hlavně ke koním. Vystudovala jsem střední veterinární školu v Praze a pokračovala jsem na Vyšší odborné škole oborem Ekonomie a řízení zájmových chovů.

Mnoho let působím jako licencovaný instruktor jezdectví, i pro dospělé, ale hlavně pro děti. Na tuto cestu mě přivedl můj nesouhlas s tím, jakým způsobem bývá s dětmi při výuce ježdění zacházeno. Chtěla jsem ukázat, že to jde i jinak. S dětmi jsem pracovala v lesním klubu v Modřanech, a také ve Speciální mateřské škole Štíbrova. Práce s handicapovanými dětmi mě velice obohacovala a naplňovala, dále se zajímám o děti se speciálními potřebami, canisterapii a hipoterapii.

Změna v mém životě přišla s narozením dcerky Viktorky. Ráda bych jí poskytla to, co mám sama nejraději – přírodu, zvířata, a svobodu. To samé bych ráda dopřála i ostatním dětem. Práce v lesním klubu je pro mne skvělou možností, jak být v přírodě a zároveň s dětmi, na které nikdo v jejich vývoji nespěchá, a mohou svobodně být dětmi.

.

Miroslava Voláková

Koordinátorka

Většinu života jsem strávila v Čechách, hlavně v Praze. Na Pedf UK jsem vystudovala učitelství 2. stupně ZŠ a středních škol v oborech český jazyk a dějepis. Už při studiu jsem cítila, že bych chtěla učit jinak, ale při praxi jsem ještě nevěděla jak. 

Rodičovství mě přivedlo na novou životní cestu, která vedla k Nevýchově, Montessori pedagogice a posléze k lesním školkám. Chtěla jsem dceři dopřát pobyt v přírodě, svobodný pohyb a vychovatelky s respektujícím přístupem, což se mi v Hurá ven podařilo. 

Jsem místopředsedkyní Mateřského centra Studánka na Zličíně, kde organizuji víkendové akce pro děti, kroužky a chod centra. Zabývám se také získáváním grantů a dotací. Své zkušenosti jsem se rozhodla zužitkovat v Hurá ven.


Comments are closed.