Home » Příměstské tábory

Příměstské tábory

Každé léto se na naší zahradě schází děti z blízkého i širšího okolí, aby si odnesly zážitky z jedinečných aktivit i pobytu v přírodě, s možným úkrytem v mongolské jurtě. Vyřádí se, zažívají spoustu dobrodružství a přirozeně objevují fascinující svět přírody.

V roce 2024 budou mít vaše děti možnost navštívit čtyři příměstské tábory. První organizuje Vova. Druhý až čtvrtý tábor povedou zkušené průvodkyně lesního klubu společně s Bárou.

Co děti zažijí?

Děti se mohou těšit na spoustu dobrodružství. V Lesním dětském klubu HURÁ VEN to totiž žije a program je nabitý aktivitami.

Vova děti naučí několik parkourových triků.

Na příměšťáku Indiánskou stezkou zase zkusíme nacítit indiánského ducha a díky aktivitám jít zpět ke kořenům a k přírodě.

Výprava do vesmíru pak bude kreativně dobrodružná a zkoumavá: vyrobíme si vlastní skafandr i raketu, prozkoumáme horniny, podstoupíme trénink astronautů.

No a v Třeskoprskách? Tam nás čeká zábava inspirovaná oblíbeným komiksovým čtyřlístkem: s Bobíkem si procvičíme svaly, s Pinďou hbitost a rychlost, nakoukneme do Fifinčiny kuchyně i Myšpulínovy laboratoře.

Nezapomeneme ani na nabídku volné hry, esenci lesního dětského klubu. Děti, pojďte v létě ven s HURÁ VEN!

Jak to u nás vypadá?

Pozemek Lesního dětského klubu HURÁ VEN je zelený, se vzrostlými stromy a keři, které v letních měsících poskytují dostatek stínu i v parných dnech. Děti staví domečky ve křoví. Přístřeší poskytuje mongolská jurta. Uvnitř jsou boxy na náhradní oblečení, stoly a židle na stravování a tvoření, dětské knihy, menší množství hraček a zázemí lektorů. Pokud to ale počasí dovolí, trávíme čas venku. Tam je velice oblíbený slámový hrad, houpačky, provazový žebřík. Děti u nás rády lezou po stromech, po domluvě s průvodcem a při dodržení bezpečnostních pravidel. Pro zatloukání hřebíků a podobné práce je určen vyhrazený prostor. Kolem pozemku protéká potok, do kterého si děti chodí pro vodu na hrátky, např. na pískoviště. Je tedy nezbytné mít holiny.


Dokumenty ke stažení


Témata táborů na léto vyvěšujeme a přihlašování spouštíme zpravidla v únoru. Chcete se o tom dozvědět mezi prvními?

 

Dětský tábor

Comments are closed.