Home » Příměstské tábory

Příměstské tábory

Každé léto se na naší zahradě schází děti z blízkého i širšího okolí, aby si odnesly zážitky z jedinečných aktivit i pobytu v přírodě, s možným úkrytem v mongolské jurtě. Vyřádí se, zažívají spoustu dobrodružství a přirozeně objevují fascinující svět přírody.

V roce 2023 se budou mít vaše děti možnost navštívit šest příměstských táborů. První dva organizuje ChameleonArt a lektoři komunikují s dětmi v angličtině i českém jazyce. Třetí a čtvrtý tábor povedou nynější průvodkyně z lesního klubu HURÁ VEN. Na pátém a šestém táboře se potkáte s bývalou průvodkyní Gábi a jejím týmem.

Co děti zažijí?

Děti se mohou těšit na spoustu dobrodružství. V Lesním dětském klubu HURÁ VEN to totiž žije a program je nabitý aktivitami. S Chrisem se na prvních dvou táborech ponoří do hloubek oceánů, země, vesmíru i lesa, budou hlavně tvořit a bavit se. Na příměšťáku Tábor v pohybu našich průvodkyň Katky, Miri a  Terky poběží orientační běh, zdolají překážkovou dráhu, předají si štafetu. Užijí si chození po slackline, skákání gumy i míčové hry. Vydají se také na koupaliště (v případě špatného počasí do krytého). S touto trojicí si odvážné děti také vyzkouší, jak přežít v divočině. Postaví si přístřešek, zhotoví oštěp, rozdělají oheň, uvaří si oběd, osvojí si základy první pomoci. Vydají se na výpravu do Prokopského údolí. S bývalou průvodkyní Gábi si na příměšťáku Dobrodružství pračlovíčka vyrobí prvěké amulety, šperky, nástroje i zbraně a ochutají pravěk všemi smysly. Poté se na táboře Stvoření světa na chvíli přemění v mýtické bohy a zkusí vytvořit svůj svět. Provedou jednoduché pokusy, odnesou si upomínkové předměty.

Nezapomeneme ani na nabídku volné hry, esenci lesního dětského klubu. Děti, pojďte v létě ven s HURÁ VEN!

Jak to u nás vypadá?

Pozemek Lesního dětského klubu HURÁ VEN je zelený, se vzrostlými stromy a keři, které v letních měsících poskytují dostatek stínu i v parných dnech. Děti staví domečky ve křoví. Přístřeší poskytuje mongolská jurta. Uvnitř jsou boxy na náhradní oblečení, stoly a židle na stravování a tvoření, dětské knihy, menší množství hraček a zázemí lektorů. Pokud to ale počasí dovolí, trávíme čas venku. Tam je velice oblíbený slámový hrad, houpačky, provazový žebřík. Děti u nás rády lezou po stromech, po domluvě s průvodcem a při dodržení bezpečnostních pravidel. Pro zatloukání hřebíků a podobné práce je určen vyhrazený prostor. Kolem pozemku protéká potok, do kterého si děti chodí pro vodu na hrátky, např. na pískoviště. Je tedy nezbytné mít holiny.


Dokumenty ke stažení


Témata táborů na léto vyvěšujeme a přihlašování spouštíme zpravidla v únoru. Chcete se o tom dozvědět mezi prvními?

 

Dětský tábor

Comments are closed.