Home » Workshopy pro MŠ a ZŠ » Přehled programů

Přehled programů

Vaření I – Hrnečku vař!

Vaření II – O koblížkovi

Vaření III – Divoký západ

Workshopem nás provede pohádka Hrnečku, vař! Společně si na ohni či kamnech uvaříme zdravou kaši, pomalujeme hrníčky a užijeme si další aktivity spojené s pohádkou.

Činnosti: pohybové, výtvarné, čtenářská gramotnost

Věk: předškoláci a 1. stupeň ZŠ

Připravíme si těsto, usmažíme koblížky na ohni. Užijeme si dramatické i pohybové aktivity inspirované pohádkou. Vhodné také v období masopustu, kdy přidáme masopustní aktivity.

Činnosti: pohybové, výtvarné, dramatická výchova,

Věk: předškoláci a 1. stupeň ZŠ

Na ohni si uvaříme kovbojské fazole, naučíme se vázat uzly, zkusíme lasovat, hod podkovou a další kovbojské dovednosti. Možná si i zatančíme.

Činnosti: pohybové, pracovní činnosti

Věk: 1. a 2. stupeň ZŠ

Vaření IV – Cesta do Ameriky

Vaření V – Za indiány

Vaření VI – Dobrodružné vaření

Vydáme se na cestu do vzdálené Ameriky. Na ohni si připravíme popcorn, klasický hotdog a opečeme marshmallone. Postavíme mrakodrapy a uděláme bonfire. V případě zájmu si i procvičíme angličtinu.

Činnosti: pohybové, pracovní, angličtina

Věk: 1. a 2. stupeň ZŠ

Na indiánském workshopu si děti uvaří kukuřici, upečou placky a naplní je zdravými dobrotami. Dozví se, které potraviny do Evropy přicestovaly z Ameriky, čeká je malování na obličej i tematické tvoření.

Činnosti: pohybové, výtvarné, pracovní

Věk: 1. a 2. stupeň ZŠ

Osvědčený workshop, na kterém si uvaříme český buřtguláš. Užijeme si střílení z luku, házení oštěpem, lezení po stromě (volitelné dle domluvy), možná stihneme i opéct jablíčka (dle časových možností skupiny).

Činnosti: pohybové, pracovní činnosti, orientace v prostoru a práce s mapou

Věk: 1. a 2. stupeň ZŠ

Medvídek Pú – živé čtení

Princeznička na bále – zážitkové čtení

Obraz ze sádrových obvazů – tvoření

Děti při čtení příběhu hledají ztracený ocásek. Objevují Stokorcový les a pochmurná zákoutí. Četba je prokládána dramatickými a výtvarnými činnostmi, které jim umožňují příběh prožít. Pracují s časovou posloupností, rozvíjí kritické myšlení a schopnost argumentace. Učí se vzájemnému naslouchání. 

Činnosti: literární, dramatické, výtvarné, čtenářská gramotnost

Věk: předškoláci, 1. – 3. třída ZŠ

Workshop určený nejmenším dětem. Vyrobíme si hliněné kuličky, možná i sáček (dle věku dětí) v doprovodu básničky Princeznička na bále, i s pohybovými aktivitami. Uspořádáme turnaj ve cvrnkání. Následovat bude volná hra na pozemku lesního klubu.

Činnosti: pohyb, jemná motorika, koordinace oko-ruka, tvoření

Věk: 3 – 6 let

Žáci budou tvořit obrazy za použití kartonu a sádrových obvazů. Po zaschnutí je dotvoří akrylovými barvami. Téma obrazu, tvar a velikost si děti zvolí samostatně. Ve zbytku času proběhnou pohybové činnosti či volná hra na pozemku lesního klubu.

Činnosti: výtvarná výchova

Věk: žáci 1. a 2. stupně ZŠ

Dřevěné hudební nástroje

Květinové aranžmá

Zimní olympiáda

Z přírodních materiálů (dřevo, filc aj.) si vyrobíme 2 až 3 hudební nástroje (ozvučená dřeva, ruční tamburína, chřestidlo). Pracovat budeme s pilkou, nožem i jehlou.

Činnosti: pracovní činnosti

Věk: žáci 1. a 2. stupně ZŠ

Na tomto workshopu si děti připraví pěnovou aranžovací hmotu, umístí ji do květníku, vyberou si floristický materiál a dle své představy vytvoří květinovou aranž.

Budeme pracovat s nožem.

Činnosti: pracovní činnosti

Věk: žáci 1. a 2. stupně ZŠ

Užijeme si slalom, koulovačku, závody, tvoření, na ohni svařený horký nápoj. Děti si odnesou medaile. Tento zábavný a pohybový workshop není závislý na tom, zda bude sníh, nicméně jej doporučujeme v zimním období.

Činnosti: pohybové, výtvarné

Věk: od nejmenších po 2. stupeň ZŠ (nižší ročníky)

Přihlášení na mailu koordinátorky mirka@hura-ven.cz. Zodpoví vám také vaše případné otázky.

Comments are closed.