Home » Aktuality » Reportáž o Minifestivalu vědomého pohybu v HURÁ VEN

Reportáž o Minifestivalu vědomého pohybu v HURÁ VEN

V neděli 8. září 2019 se pod hrází Litovického rybníka v zázemí lesní školky Envi Klubu HURÁ VEN odehrál první ročník Minifestivalu vědomého pohybu Hostivice. Všem, kdo se ho zúčastnili nebo nás svou pomocí podpořili, velmi děkujeme, a přinášíme z něj malou reportáž.

Po propršené sobotě se v neděli stal malý zázrak, roztáhla se oblaka a vylezlo slunce. Po deváté hodině se areál začal plnit návštěvníky. Většinu tvořili ti, co si udělali čas pro sebe a přišli na celý den. Bylo krásné vidět matky s dcerami, kamarádky nebo mladé páry, jak si užívají společně strávený den. Vítali jsme ale i ty, kteří si přišli jen posedět, dát si čaj a podívat se, co se zde děje, nebo si jen na skok zacvičit.

Díky počasí se ranní dynamická jóga s Veronikou Kristovou odehrála skutečně na louce, a nikoli v připravené a vytopené jurtě. Veronika účastníky Minifestivalu nejen rozhýbala a zahřála, ale i rozezpívala. V prosluněném areálu pod vzrostlými stromy se tak během dopoledne mísily zvučné mantry s vůní čerstvé kávy, kterou přivezla Kavárna Prostor a čas, společně s báječným ovocným koláčem. Na Veroničinu přednášku o tradiční čínské medicíně se již účastníci přesunuli do jurty, a společně s kávou a zmiňovaným koláčem si vychutnali pohodlí kožešin a ohně v kamnech.

Před chutným obědem, který pro nás Kavárna Prostor a čas připravila, jsme stihli ještě lekci Cchi kungu, kterou vedla Dana Malá. Dana nás provedla nejen pohybovou složkou, ale představila nám Cchi kung jako životní styl a duchovní praxi. Svou moudrostí a laskavostí zcela vyplnila cvičební prostor a zářící tváře a úsměvy cvičících svědčily o spontánní radosti, kterou tato praxe vyvolává. Dana s námi setrvala v družném hovoru po zbytek odpoledne a zacvičila si s námi i následující lekci.

Po obědě dorazila další úžasná dáma, Alena Mejstříková, majitelka MaHu centra v Hostivici. Ta na Danu navázala přednáškou o ajurvédě, která vzbudila velký ohlas. Následovalo její Cvičení čínských císařů, krásné, klidné a naplňující cvičení, které provázel zvuk meditační hudby. Společně s Aleninou jemností to vše vytvořilo hřejivou a pozitivní atmosféru, kterou jsme pak sdíleli kolem ohně. 

Pozdní odpoledne patřilo hudbě a dechu. Tanečně pohybová terapie Lucie Bednářové přilákala mnoho zájemců o sebepoznání a práci s tělem. Fascinující hloubka a účinky této terapie se projevily okamžitě a pro některé účastníky to byl nejsilnější zážitek dne. Lucii hudebně doprovázel David Dudek, mladý inspirativní učitel hudby ze smysluplné ZŠ Heuréka Libochovičky, který hraje na několikero netradičních nástrojů a tanečně pohybovou terapii krásně doplnil a prohloubil.

David se postaral i o závěrečný koncert. Bubny, digeridoo, brumle, kytara, Davidův hlas, písně v mnoha jazycích i mnoha tóninách a pomalu se snášející večer. Nikomu se nechtělo domů. Chtělo se nám bubnovat, tančit, zpívat, povídat si. Pak za nás ale bubnování převzaly kapky deště a první ročník Minifestivalu vědomého pohybu Hostivice byl u konce.

Závěrem ještě velké díky za pomoc a podporu MKSH, Envi Klubu HURÁ VEN, Kavárně Prostor a čas, RC ZaHRÁTka a našim rodinám.

Žaneta, Katka, Zuzka

Comments are closed.