Home » Událost » Příměšťák dobrodružství pračlovíčka

Příměšťák dobrodružství pračlovíčka

Hurá ven léto 2023

CHCETE, ABY VAŠE DÍTĚ ZAŽILO DOBRODRUŽSTVÍ
Z POČÁTKU VĚKŮ? Přihlaste je na náš příměšťák 🙂

OPRÁŠÍME ZAPOMENUTÉ DOVEDNOSTI!

Vyrobíme si pravěké šperky, amulety, nástroje i zbraně. Poznáme dávný svět zrakem, sluchem, hmatem, chutí i čichem. Užijeme si život v pravěku všemi smysly.

7.–11. 8. 2023
8:00–16:30
Hostivice

Děti 3–6 let
3.680 Kč

 

FAQ

Mohu zaplatit tábor na dvakrát?

Ano, tábor je možné uhradit ve dvou splátkách. První je splatná do 7 dnů od odeslání objednávky a její výše je 1800 Kč. Druhou splátku ve výši 1880 Kč očekáváme nejpozději do 30. 6. 2023. K platbě je třeba uvést číslo objednávky, které se dozvíte v mailu, po odeslání objednávky.

Jaké jsou stornopodmínky?

 

Jaká je kapacita tábora?

Kapacita tábora je maximálně 21 dětí.
Pokud se přihlásí méně než 13 dětí, tábor nebude pořádán. Rozhodný termín jestli se tábor bude nebo nebude konat je 1. červen.

Kdy je třeba přijít do zázemí LDK HURÁ VEN v táborové dny?

Rodiče s dětmi přicházejí do zázemí LDK HURÁ VEN mezi osmou a půl devátou ráno. Včasný příchod je důležitý vzhledem k plánovanému programu. Rodič předává dítě přítomnému průvodci, alespoň tak, že je zřejmé že průvodce rodiče a jeho dítě zaregistroval.

Co si nosí děti každý den s sebou?

Děti mají v batůžku (ideálně s hrudním popruhem) dopolední svačinu a pití připravenou z domova. U menších dětí doporučujeme lehké oblečení na převlečení pro případ nehody. Jedná se o spodní prádlo, legíny, lehké tepláky či kraťasy a ponožky. Děti potřebují lehkou pokrývku hlavy, která je má chránit před úpalem. Ráno ještě před přichodem do zázemí je praktické děti namazat opalovacím krémem a repelentem proti klíšťatům a komárům.

Věci, které potřebují mít děti v zázemí?

Děti by měly mít kompletní sadu oblečení na převlečení, přezůvky do jurty, holínky a důležitá je pokrývka hlavy chránící děti před úpalem. Pokud chcete, aby používalo svůj osobní či jinak speciální přípravek proti klíšťatům a komárům či krém na opalování, je třeba tyto přípravky dětem přibalit. Lektoři kolem oběda děti přemazávají tím co je v jurtě nebo tím co mají děti svého. Praktické je vše označit jménem dítěte, aby se případné nalezené věci vrátili zpět majitelům.

Co děláte s dětmi, když je horší počasí?

Na horší počasí je třeba děti připravit, býváme venku i tehdy, i když ne třeba tak dlouho, jako obvykle. Ve vybavení by měly mít děti pláštěnky a holínky a jednu sadu věcí na převlečení. Vždy se snažíme být venku alespoň chvilku i za nepříznivého počasí, protože to k pobytu v přírodě patří. V jurtě jsou kamna, ve kterých můžeme zatopit a mokré věci případně usušit. Pokud například fouká silný vítr, s dětmi chodíme na jiná místa než do lesa. To se pak většinou jdeme proskočit na nějaké hřiště.

Jaké dokumenty mají mít děti s sebou při prvním příchodu do zázemí LDK HURÁ VEN?

Podepsané Potvrzení o bezinfekčnosti a formulář GDPR případně ofocenou kartičku zdravotní pojišťovny. Dokumenty se předávají přítomným lektorům první den konání příměstského tábora.

Jak je to se stravou?

Dopolední svačinu a pití zajišťují dětem rodiče. Svačinu s pitím si dítě přinese v batohu, se kterým může absolvovat procházku lesem. Obědy a odpolední svačiny objednáváme ze školní jídelny Fort Roxy. V rámci programu je možné, že si děti budou některý den tábora pod dohledem lektorek připravovat jídlo samy.

Jak je to s odpoledním odpočinkem?

Děti mají prostor na zklidnění. Mohou si odpočinout ve stínu stromů na dekách a matracích s klidnou činností jako je čtení knížek, malování, tichá hra. Pokud usnou, necháme je spát, ale úplně se o uspání dětí nesnažíme.

V kolik hodin je možné dítě vyzvednout?

Děti je možné vyzvedávat už od třetí hodiny, pokud by se stalo, že budete chtít vyzvednout některý den dítě dříve, je to možné po předchozí domluvě s lektorem.

Nestíhám s dítětem/ pro dítě přijít včas co s tím?

Pozdní příchody nejsou žádoucí, kvůli plánovanému programu. Přejeme si začínat s ranním kruhem v půl deváté, abychom pak hned v devět měli prostor vyrazit i na delší procházku do lesa, v klidu se nasvačit či vytvořit nějaké pořádné dílko. Pozdní příchody ubírají dětem možnost zažít něco víc.

Ranní pozdní příchod – dejte vědět průvodcům že nestíháte a přibližný čas Vašeho příchodu. Pokud jste přišli a ranní kruh ještě nezačal, dítě předejte průvodcům jako obvykle. Pokud jste přišli a kruh již začal, předem se rozlučte, doprovoďte dítě ke kruhu, věci dítěte uložte na místo, kam patří. Dění v kruhu nerušte konverzací s lektory ani dítětem. Případné otázky a připomínky pošlete zprávou na školkofon.
Přišli jste až po té, co už děti opustili zázemí? Zavolejte na školkofon, zjistíte kde děti jsou, kam máte tedy vaše dítě dovést, kam máte uložit věci, které by měly přijít do jurty a doveďte dítě na domluvené místo.

Odpolední pozdní příchod – opakovaný nedomluvený pozdní příchod může být zpoplatněn částkou 500 Kč.

Jsou u vás děti v bezpečí?

Ano, pracujeme s takzvaným bezpečným rizikem, kdy dětem dáváme značnou volnost, u každé aktivity zvažujeme poměr nebezpečí versus přínos pro dítě. Děti si u nás mohou hrát v potoce (v holinkách nebo botách do vody) mohou lézt po stromech (do výšky ze které zvládnou i bezpečně slézt). Mohou používat nástroje (některé samostatně, některé pod dohledem průvodců). Máme nastavená bezpečnostní pravidla, se kterými děti na začátku každého tábora seznamujeme a vyžadujeme jejich dodržování. Děti na to velice dobře reagují, protože vědí, že to nejsou jen pravidla pro pravidla, ale mají smysl. Lektorky mají absolvované kurzy první pomoci a umí ji poskytnout.

Rezervace

Vstupenky/lístky

3 680,00 Kč

Pokud přihlašujete více dětí najednou a formulář se se nechce odeslat, bude třeba poslat samostatnou rezervaci včetně průchodu přes pokladnu a odeslání objednávky pro každé dítě zvlášť. Na odstranění chybky pracujeme. Za případné potíže se omlouváme.
Potřebujete-li asistenci, prosíme, ozvěte se nám.
monika@hura-ven.cz /
Pro využití slevových kupónů pište na zmíněný e-mail.

Ano
Ne

Ano
Ne

Ano, prosím o vyndání
Ne, prosím o ponechání

Ano, dítě potřebuje pomoci
Ne, dítě pomoc nepotřebuje

Ano, dítě může chodit bosé
Ne, dítě musí zůstat obuté

Ano, se vzhledem zázemí jsem se seznámil/a
Ne, zázemí EnviKlubu neznám

Smluvní podmínky ke stažení

Comments are closed.