Home » Událost » Summer Camp Ocean, Earth & Universe / Letní příměstský tábor Oceán Země a Vesmír

Summer Camp Ocean, Earth & Universe / Letní příměstský tábor Oceán Země a Vesmír

 
 

Chcete, aby vaše dítě…

  • trávilo léto aktivně a v přírodě?
  • nesedělo u televize, počítače a jiné techniky? 
  • poslouchalo i vyprávělo příběhy?
  • zkoumalo skutečné i imaginární tvory pod hladinou oceánů, na zemi i ve vesmíru?
  • tvořilo všemi možnými způsoby – malba, kresba a modelování?
  • setkalo se o prázdninách s anglickým jazykem?
  • mělo plno zážitků a nových zkušeností? 

Přihlaste je na příměšťák Ocean, Earth and Universe!

10.–14. 7. 2023
8:00–16:30
Děti 5–12 let

4.190 Kč

Hostivice, ulice Na Hrázi

 

 

Časté otázky a odpovědi:

Mohu zaplatit tábor na dvakrát?

Ano, tábor je možné uhradit ve dvou splátkách. První je splatná do 7 dnů od odeslání objednávky a její výše je 1800 Kč. Splátku zbylé částky k úhradě očekáváme nejpozději u červencových táborů do 31. 5. 2023 a u srpnových táborů do 30. 6. 2023. K platbám je třeba uvést číslo objednávky, které se dozvíte v mailu, po odeslání objednávky.

Jaká je kapacita tábora?

Kapacita tábora je maximálně 21 dětí. Pokud se přihlásí méně než 13 dětí, tábor nebude pořádán. O konání tábora rozhodneme 1. 6. 2023.

Kdy je příchod?

Rodiče s dětmi přicházejí do zázemí LDK HURÁ VEN mezi osmou a půl devátou hodinou ráno. Včasný příchod je důležitý vzhledem k plánovanému programu. Rodič předává dítě přítomnému průvodci.

Co děti potřebují dopoledne s sebou?

Děti mají v batůžku (ideálně s hrudním popruhem) dopolední svačinu a pití připravené z domova. U menších dětí doporučujeme lehké oblečení na převlečení pro případ nehody (spodní prádlo, leginy, lehké tepláky či kraťasy a ponožky). Děti potřebují lehkou pokrývku hlavy, která je má chránit před úpalem.

Které věci děti potřebují v zázemí?

Každé dítě dostane k užívání box. V něm by mělo mít kompletní sadu oblečení na převlečení, pláštěnku, přezůvky do jurty a holínky, větší ručník nebo osušku. Pokud chcete, aby dítě používalo svůj osobní či jinak speciální přípravek proti klíšťatům a komárům či krém na opalování, je třeba tyto přípravky dětem přibalit a tuto skutečnost oznámit průvodcům. Průvodci kolem oběda děti přemazávají tím co je v jurtě, nebo tím co mají děti svého. Praktické je vše označit jménem dítěte, aby se případné nalezené věci vrátili zpět majitelům.

Kolik dospělých osob děti provází?

Do 15 dětí zajišťují provoz zpravidla dva průvodci. Při vyšším počtu pak přibude ještě jedna dospělá osoba. Všichni hlavní průvodci jsou nynějšími nebo minulými průvodci z lesního dětského klubu HURÁ VEN. Prostředí klubu a okolí dobře znají a mají absolvovaný kurz první pomoci.

Co děláte s dětmi, když je horší počasí?

Na možnost horšího počasí je třeba děti připravit. Vždy se snažíme být venku alespoň chvilku, i za nepříznivého počasí, protože to k pobytu v přírodě patří. V jurtě jsou kamna, ve kterých můžeme případně zatopit a mokré věci usušit. Pokud fouká silný vítr, chodíme na jiná místa než do lesa. Většinou se proskočíme na některém z hřišť poblíž.

Jak děti chráníte před sluníčkem a komáry?

Je vhodné již ráno děti namazat opalovacím krémem a repelentem proti klíšťatům a komárům. V průběhu dne, v případě potřeby, průvodci děti přemažou přípravkem, který je k dispozici v jurtě, případně vlastním, který dítěti přibalíte (je třeba oznámit průvodcům i dítěti jestli vyžadujete ošetření přímo vaším přípravkem).

Kde se stravujete?

Dopolední svačinu a pití zajišťují dětem rodiče. Dítě si je přinese v batohu, s nímž odchází na procházku do lesa. Obědy a odpolední svačiny objednáváme ze školní jídelny Fort Roxy. V rámci programu je možné, že si děti budou některý den tábora pod dohledem průvodců připravovat jídlo samy.

Jak je to s odpoledním odpočinkem?

Děti mají prostor na zklidnění. Mohou si odpočinout ve stínu stromů na dekách, matracích, v houpacích sítích. Volíme klidovou činnost jako čtení knížek, malování, tiché hry. Pokud usnou, necháme je spát, ale úplně se o uspání dětí nesnažíme.

Co dělat když má dítě alergii na některou potravinu, bere pravidelně léky či potřebuje jinou, ale ne příliš speciální péči?

Tuto skutečnost je třeba vykomunikovat již při úmyslu dítě na tábor přihlásit. Rádi vyjdeme vstříc pokud to bude v našich silách, ale musíme o tom vědět předem, abychom případně zjistili možnosti, které se nabízí.

V kolik hodin je možné dítě vyzvednout?

Děti je možné vyzvedávat už od třetí hodiny. Pokud by se stalo, že budete chtít vyzvednout některý den dítě ještě dříve, je to možné po předchozí domluvě s průvodcem.

Nestíhám ráno či odpoledne přijít včas. Co s tím?

Z důvodu plánovaného programu nejsou pozdní příchody žádoucí. Ranní kruh začíná v 8:30, abychom nejpozději v 9:00 mohli vyrazit i na delší výpravy, v klidu se nasvačit či vytvořit umělecké dílko. Pozdní příchody ubírají dětem možnost zažít něco víc.

Ranní pozdní příchod – dejte vědět průvodcům SMSkou na táborové telefonní číslo, které pošleme před začátkem tábora, že nestíháte a přibližný čas příchodu. 

Pokud jste přišli a ranní kruh ještě nezačal, dítě předejte průvodcům jako obvykle. 

Pokud jste přišli a ranní kruh již začal, předem se rozlučte, doprovoďte dítě ke kruhu, věci dítěte uložte na místo, kam patří. Dění v kruhu nerušte konverzací s průvodci ani dítětem. Případné otázky a připomínky pošlete zprávou na táborové telefonní číslo. 

Přišli jste až po té, co už děti s průvodci opustili zázemí? Zavolejte nám na táborové telefonní číslo a zjistíte, kde děti jsou, kam máte vaše dítě dovést a další podrobnosti.

Odpolední pozdní příchod – opakovaný nedomluvený pozdní příchod může být zpoplatněn částkou 500 Kč.

Jsou u vás děti v bezpečí?

Ano, pracujeme s takzvaným bezpečným rizikem. Dětem dáváme značnou volnost, u každé aktivity zvažujeme poměr nebezpečí versus přínos pro dítě. Děti si u nás mohou hrát v potoce (v holinkách nebo botách do vody), mohou lézt po stromech (do výšky, ze které zvládnou i bezpečně slézt). Mohou používat nástroje (některé samostatně, některé pod dohledem průvodců). Máme nastavená bezpečnostní pravidla, se kterými děti na začátku každého tábora seznamujeme, a vyžadujeme jejich dodržování. Děti na to velice dobře reagují, protože vědí, že to nejsou jen pravidla pro pravidla, ale mají smysl. Průvodci mají absolvované kurzy první pomoci a umí ji poskytnout.

Které dokumenty máme vzít s sebou při prvním příchodu do LDK HURÁ VEN?

Podepsané Potvrzení o bezinfekčnosti a formulář GDPR, případně ofocenou kartičku zdravotní pojišťovny. Dokumenty se předávají přítomným průvodcům první den konání příměstského tábora.

Jaké jsou stornopodmínky?

Záloha Vám rezervuje na táboře místo a je nevratná.
K 31.květnu je závazná přihláška na červencové tábory.
K 30. červnu je závazná přihláška na srpnové tábory.
Tehdy jsou také splatné doplatky za konkrétní tábory. Při odhlášení po tomto termínu již vracíme pouze cenu za neodebranou stravu ve výši 92 Kč na den a dítě.
Je možné za Vaše dítě najít náhradníka. Rádi Vám s tím pomůžeme, bude-li více přihlášených dětí, než jaká je kapacita tábora.

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.

Comments are closed.